Przewiduj, planuj, działaj!

Najlepsze firmy mają pomysł na siebie i strategię rozwoju. Wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć. Bierz z nich przykład – rozpoznaj potrzeby rozwojowe własnej firmy, zbuduj odpowiadającą im strategię i zdobądź dzięki temu przewagę konkurencyjną.

Masz pytania?

Nasz doradca odpisze na podany przez ciebie adres e-mail

Powered by BreezingForms

Zgadzam się z
warunkami usługi

Dane gromadzone i przetwarzane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z siedzibą przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie.

Dane przetwarzane są w celu odpowiedzi na przesłane pytania.

Sposób realizacji praw użytkowników oraz inne informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych określone zostały w regulaminie ochrony danych osobowych.

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera PARP

Zamknij

Zacznij myśleć strategicznie!

 

Chcesz dobrze zaplanować rozwój firmy? Potrzebujesz strategii? Eksperci pomogą Ci stworzyć, a następnie wdrożyć plan rozwoju dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Wsparcie na zidentyfikowanie barier rozwojowych i opracowanie planu rozwoju własnej firmy dostaniesz za pośrednictwem organizacji działających w Twoim otoczeniu.

Polskie przedsiębiorstwa z sektora MMŚP koncentrują się na bieżącym funkcjonowaniu. Prawie ⅓ firm nie ma planów rozwojowych, działa więc ad hoc, kierując się tylko intuicją lub aktualnymi sygnałami z otoczenia. To błąd, ponieważ taki sposób działania daje nadzieję na przetrwanie, ale odbiera szansę na rozwój. Nie popełniaj go i zacznij myśleć strategicznie!

Diagnoza potrzeb przedsiębiorców

 

Zarządzanie strategiczne przedsiębiorstw to typ projektu 1 działania 2.2 POWER "Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku". Pierwszy typ projektów dotyczy diagnozy i analizy Twoich potrzeb rozwojowych. Pomogą Ci w tym eksperci i doradcy dostępni w organizacjach pracodawców, organizacjach związkowych i organizacjach samorządu gospodarczego. To właśnie te organizacje mogą składać wnioski o środki dostępne w działaniu 2.2 na projekty typu 1.

Finansowanie krok po kroku

 

ocena przez ekspertów

złóż wniosek

 

Wnioski o dofinansowanie składa się w formie elektronicznej w generatorze wniosków. Pamiętaj o konieczności zapoznania się z dokumentacją.

arrow
podpisz umowę

weryfikacja wniosku

 

Każdy wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej. Po etapie oceny merytorycznej publikujemy listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

arrow
podpisz umowę

umowa i realizacja projektu

 

Po pozytywnej ocenie możesz podpisać umowę. Następnie otrzymasz opiekuna projektu, który odpowie na pytania i wątpliwości na każdym etapie realizacji.