Pomiń nawigację

3 sierpnia 2023 r.

BUR w roli głównej

Różne są sposoby przyswajania wiedzy: jednym lepiej jest poznawać nowe informacje poprzez czytanie tekstu, inni lepiej zapamiętują to co usłyszą lub zobaczą. Właśnie dlatego tym razem gorąco zachęcamy do wysłuchania podkastu "Baza Usług Rozwojowych, czyli jak w prosty sposób podnieść swoje kwalifikacje", który został przygotowany w ramach cyklu „Porozmawiajmy o funduszach. 5 dróg do rozwoju Twojego biznesu". W tym odcinku eksperci PARP przekazują najistotniejsze informacje na temat sposobu działania i walorów Bazy Usług Rozwojowych.

Baza Usług Rozwojowych to narzędzie przygotowane w taki sposób, by zarówno uczestnicy rynku usług rozwojowych, jak i osoby szukające dla siebie szkoleń i kursów mogli się w niej łatwo odnaleźć.  - I to nam się udaje - każdego miesiąca w bazie publikowanych jest średnio 10 tys. nowych usług rozwojowych. Co miesiąc swoje konta zakłada średnio 7,5 tysięcy nowych użytkowników. Każdego dnia zainteresowani ofertą BUR mogą wybierać spośród ponad 16 tys. usług rozwojowych pogrupowanych w 12 kategorii tematycznych – podkreśla Aleksandra Berg-Koza, zastępczyni dyrektora Departamentu Usług Rozwojowych w PARP.

Jeśli te liczby, te wyniki kogokolwiek onieśmielają – podkast jest po to, by nabrali śmiałości. Podczas rozmowy można dowiedzie się jakie szkolenia można wybrać w Bazie Usług Rozwojowych,  jakie są najpopularniejsze.  Ujawniamy, co zyskują pracownicy, przedsiębiorstwa MŚP i osoby prywatne dzięki Bazie. Wyjaśniamy też, co trzeba zrobić, by wziąć udział w kursie lub szkoleniu z oferty BUR oraz zachęcamy do oferowania swoich usług na największej w kraju platformie szkoleniowej, dzięki której możemy zyskać nowych odbiorców. 

Warto pamiętać, że z Bazy korzystać mogą wszystkie firmy rynku usług rozwojowych. Mogą bezpłatnie prezentować swoje usługi i je oferować - czy to z dofinansowaniem europejskim, czy też bez niego. Baza Usług Rozwojowych ma ambicje być platformą szkoleniową pierwszego wyboru dla wszystkich działających w Polsce przedsiębiorstw oraz dla osób prywatnych.

O głównej bohaterce podkastu, czyli o Bazie Usług Rozwojowych rozmawiają Aleksandra Berg-Koza zastępczyni dyrektora Departamentu Usług Rozwojowych i Paweł Startek kierownik sekcji centrum wiedzy i systemów informatycznych w Departamencie Usług Rozwojowych PARP.

Podkast „Porozmawiajmy o funduszach. 5 dróg do rozwoju Twojego biznesu” to cykl porad i inspiracji o nowych funduszach europejskich dla polskich przedsiębiorców z sektora MŚP. Link: Porozmawiajmy o funduszach. 5 dróg do rozwoju Twojego biznesu» Podcast (rmfon.pl)

 

Opublikowano: 03.08.2023 15:02
Poprawiono: 04.08.2023 07:36
Modyfikujący: Maria Piechocka
Udostępniający: Maria Piechocka
Autor dokumentów: