Pomiń nawigację

9 października 2023

Nowy kurs Akademii PARP: „Zrównoważony rozwój w MŚP”

Udostępnij

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa to koncepcja prowadzenia biznesu, w której zaspokajane są ekonomiczne potrzeby organizacji przy zachowaniu uważności na wpływ organizacji na środowisko naturalne i klimat, dobrostan pracowników, społeczności lokalnych i odbiorców końcowych. To podejście, w którym przedsiębiorstwo wnosi w gospodarkę, środowisko i społeczność przynajmniej tyle samo, co czerpie z tych obszarów.

Przez wiele lat zrównoważony rozwój przedsiębiorstw opierał się głównie na realizacji koncepcji społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Coraz częściej jednak do świadomości przedsiębiorców przebijają się takie pojęcia jak GOZ (gospodarka obiegu zamkniętego), czy ESG (ang. Enivronmental, Social and Governance), czyli niefinansowa ocena przedsiębiorstwa w kontekście środowiskowym.

O tym jak koncepcja zrównoważonego rozwoju w coraz większym stopniu będzie wpływała na funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz jak ją wdrożyć i wykorzystać w bieżącej działalności firmy dowiecie się z najnowszego kursu Akademii PARP „Zrównoważony rozwój w MŚP”, przygotowanego przez ekspertów Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Dzięki udziałowi w kursie „Zrównoważony rozwój w MŚP” dowiesz się:

  • czym jest zrównoważony rozwój oraz dlaczego jego znaczenie biznesowe wzrasta;
  • jakie są obszary wpływu przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo;
  • które branże są sektorami podwyższonego ryzyka w kontekście zrównoważonego rozwoju;
  • jak przeprowadzać analizy korzyści i ryzyka środowiskowego i społecznego.
  • czym jest raportowanie niefinansowe.

Kurs, przygotowany we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, znajduje się na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź podstronę kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będziemy informować o premierach kolejnych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe! Nasza oferta jest całkowicie bezpłatna.

Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów