Przewiduj, planuj, działaj!

Najlepsze firmy mają pomysł na siebie i strategię rozwoju. Wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć. Bierz z nich przykład – rozpoznaj potrzeby rozwojowe własnej firmy, zbuduj odpowiadającą im strategię i zdobądź dzięki temu przewagę konkurencyjną.

Masz pytania?

Nasz doradca odpisze na podany przez ciebie adres e-mail

Powered by BreezingForms

Zgadzam się z
warunkami usługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w formularzu kontaktowym PARP w celu udzielania odpowiedzi na pytanie/pytania w nim zawarte i ich archiwizacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w formularzu kontaktowym PARP w celu przesyłania do mnie informacji w zakresie działań realizowanych przez PARP

Administratorem moich danych osobowych podanych w formularzu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie przy ul. Pańskiej 81/83.

Dane mogą zostać udostępnione podmiotom kontrolującym i nadzorującym PARP. Zostałam/em poinformowana/y, że przysługuje mi prawo dostępu do podanych danych osobowych i ich poprawiania oraz, że podanie danych jest dobrowolne, przy czym ich niepodanie może uniemożliwić udzielenie odpowiedzi na zadane pytania.

Zamknij

Zacznij myśleć strategicznie!

 

Chcesz dobrze zaplanować rozwój firmy? Potrzebujesz strategii? Eksperci pomogą Ci stworzyć, a następnie wdrożyć plan rozwoju dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Wsparcie na zidentyfikowanie barier rozwojowych i opracowanie planu rozwoju własnej firmy dostaniesz za pośrednictwem organizacji działających w Twoim otoczeniu.

Polskie przedsiębiorstwa z sektora MMŚP koncentrują się na bieżącym funkcjonowaniu. Prawie ⅓ firm nie ma planów rozwojowych, działa więc ad hoc, kierując się tylko intuicją lub aktualnymi sygnałami z otoczenia. To błąd, ponieważ taki sposób działania daje nadzieję na przetrwanie, ale odbiera szansę na rozwój. Nie popełniaj go i zacznij myśleć strategicznie!

Diagnoza potrzeb przedsiębiorców

 

Zarządzanie strategiczne przedsiębiorstw to typ projektu 1 działania 2.2 POWER "Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku". Pierwszy typ projektów dotyczy diagnozy i analizy Twoich potrzeb rozwojowych. Pomogą Ci w tym eksperci i doradcy dostępni w organizacjach pracodawców, organizacjach związkowych i organizacjach samorządu gospodarczego. To właśnie te organizacje mogą składać wnioski o środki dostępne w działaniu 2.2 na projekty typu 1.

Finansowanie krok po kroku

 

ocena przez ekspertów

złóż wniosek

 

Wnioski o dofinansowanie składa się w formie elektronicznej w generatorze wniosków. Pamiętaj o konieczności zapoznania się z dokumentacją.

arrow
podpisz umowę

weryfikacja wniosku

 

Każdy wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej. Po etapie oceny merytorycznej publikujemy listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

arrow
podpisz umowę

umowa i realizacja projektu

 

Po pozytywnej ocenie możesz podpisać umowę. Następnie otrzymasz opiekuna projektu, który odpowie na pytania i wątpliwości na każdym etapie realizacji.