Pomiń nawigację

31 sierpnia 2023 r.

Akademia PARP – bezpłatny dostęp do biznesowej wiedzy

Akademia PARP bije rekordy popularności wśród małych i średnich przedsiębiorców, a także osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności i chcących zdobywać nowe umiejętności. Na platformie zarejestrowało się już prawie 200 tys. użytkowników. Niebawem przekroczymy  pół miliona zapisów na kursy z zakresu prawa, zarządzania, marketingu, finansów, czy rozwoju kompetencji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, PARP planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie nowych, bezpłatnych kursów e-learningowych.

Akademia PARP to internetowy portal szkoleniowy, prowadzony w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Oferta Akademii PARP zawiera obecnie ponad 60 bezpłatnych kursów e-learningowych stworzonych we współpracy z ekspertami i praktykami z konkretnej dziedziny. Kursy dostępne na portalu podzielone są na pięć kategorii: finanse, marketing, prawo, zarządzanie oraz kompetencje osobiste.

Akademia PARP została stworzona z myślą o przedsiębiorcach, osobach planujących założenie działalności gospodarczej, a także pracownikach pragnących zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz pracodawcach chcących podnieść kompetencje swoich pracowników. Z kursów Akademii korzystają też studenci i nauczyciele akademiccy, traktując udostępnione kursy jako materiał pomocniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach. Niewątpliwą zaletą kursów oferowanych przez Akademię PARP, jest możliwość ich rozpoczęcia i zakończenia w dowolnym momencie. Użytkownicy sami decydują, kiedy rozpoczną naukę i czy zrealizują dany kurs za jednym razem, czy podzielą naukę, np. na kilka sesji.

Akademia PARP bije rekordy. 200 tys. użytkowników, pół miliona zapisów na kursy

Na portalu zarejestrowało się do tej pory niemal 200 tysięcy użytkowników. Ponadto odnotowano prawie 500 tysięcy zapisów na kursy. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu. Do tej pory wydano już prawie 170 tysięcy certyfikatów ukończenia kursów. Użytkownicy są zadowoleni z pozyskanej wiedzy – średnia ocena kursów wynosi 4,8 na 5 gwiazdek. Największą popularnością cieszą się kursy: „Media społecznościowe w biznesie” (35,5 tys. zapisów), „Jak założyć własną firmę?” (31 tys. zapisów) oraz „Umiejętności interpersonalne” (29 tys. zapisów).

W tym roku planowane jest opublikowanie jeszcze 8 nowych, bezpłatnych kursów, odpowiadających na rzeczywiste potrzeby i wyzwania dzisiejszego rynku. Będą one obejmować takie tematy jak: zarządzanie projektami IT, zrównoważony rozwój w MŚP, wyzwania transformacji cyfrowej, polityka cenowa przedsiębiorstwa, gospodarka obiegu zamkniętego w MŚP, analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa, compliance w MŚP oraz prosta spółka akcyjna. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie Akademii PARP, gdzie na bieżąco będziemy Was informować na temat publikacji przyszłych kursów powiedział Sławomir Biedermann z Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP.

Więcej informacji o aktualnej ofercie Akademii PARP można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Pliki do pobrania

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 31.08.2023 09:00
Poprawiono: 31.08.2023 14:02
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: